راهنمای خرید متر لیزری

راهنمای خرید متر لیزری

متر لیزری ابزاری دقیق برای تعیین فواصل میباشد. نحوه کار بدین شکل است که پرتو لیزر روی هدف تابیده شده و عمل محاسبه با خطای کمتر از 3 میلیمتر انجام میشود. برخی قابلیت های دیگر مترهای لیزری محاسبه سطح ، حجم ، فیثاغورس و همچنین تعیین میزان شیب میباشد. برخی از این مترها دارای بلوتوث بوده و همزمان امکان انتقال دیتا به لب تاپ یا پاکت پی سی و خروجی اتوکد را دارند.

* توجه* برخی شرکت های سود جوی چینی مترهای صوتی را که دقت پایینی دارند را با یک لیزر ادغام کرده و با شکل و شمایل مترهای لیزری تولید نموده اند و متاسفانه برخی فروشنده ها خواسته یا ناخواسته اینگونه مترها را بعنوان متر لیزری عرضه میکنند به همین جهت توصیه میشود از خرید متر لیزری برندهایی که گمنام هستند خودداری نموده و قبل از خرید از طریق موتور جستجو گوگل وب سایت های سازنده مترهای لیزری را شناسایی و در نهایت با اعتماد به فروشنده خرید نمائید. مترهای صوتی برد کم و دقتی در حد دسی متر دارند که برای امور مهندسی مطلقاً مناسب نیستند.فروشگاه نیلوشاپ وارد کننده بدون واسطه با ارزان ترین قیمت متر لیزری در خدمت شماست.

متر لیزری ابزاری بینهایت مفید است که به شما اجازه میدهد اندازه گیری دقیقی در حد میلیمتر تا فاصله هایی به اندازه ۲۰۰ متر را تنها با فشار یک دکمه انجام دهید. این دستگاه کوچک (به اندازه یک گوشی موبایل قدیمی) با مارک و مدل ها و قیمت های مختلفی در بازار موجود است.
سوالی که مطرح است این است که کدام متر لیزری برای شما مناسب میباشد؟ برای پاسخ به این سوال باید ویژگی هایی که برایتان مهم هستند را بدانید:

۱-تشخیص اصالت متر لیزری:متاسفانه بعضی از شرکت های تولید کننده با تولید متر التراسونیک (صوتی) که با استفاده از پالس رفت و برگشت صوت کار میکنند را تولید نموده و با نصب نور لیزر شبیه متر لیزری به بازار عرضه میکنند که این مترها با دقت کم و برد کم اصلا کارایی ندارند ولی متر لیزری یک پالس طیف نور لیزر را به سمت هدف میتاباند. پالس به هدف اصابت و به دستگاه بازمیگردد. زمان پرواز یا زمان رفت و برگشت این پالس برپایه این اصل که سرعت نور در زمین تقریبا مقدار ثابتی میباشد، مبنای اندازه گیری است. در درون دستگاه کامپیوتر کوچکی فاصله را بر مبنای زمان پرواز و سرعت نور محاسبه میکند. این روش محاسبه میتواند فاصله زمین تا ماه را با خطای چند سانتیمتر محاسبه کند. با خرید از فروشگاه شوت کالا از اصالت وکیفیت دستگاه مطمئن باشید.
۲- برد متر لیزری: مترهای لیزری با بردهای مختلف از ۳۰ تا ۲۰۰ متر عرضه میشوند. طبیعتا با افزایش برد دستگاه، قیمت دستگاه به شدت افزایش پیدا میکند. انتخاب برد مناسب، با توجه به نوع کار و همچنین انتظارات شما انجام میشود.
۳- زمان پاسخ: زمانی که طول میکشد تا دستگاه متر لیزری کار اندازه گیری را انجام دهد معمولا در مقایسه با متر نواری بسیار ناچیز است، آما زمان پاسخ سریع دستگاه، زمان اندازی گیری یک پروژه را به شدت کاهش میدهد.
۴- طراحی مناسب با شرایط کار: مترهای لیزری معمولا در محیط های کارگاهی و صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد که امکان ضربه به دستگاه دور از انتظار نیست. همیشه متر لیزری ای را انتخاب کنید که توانایی کار در محیط های خشن را داشته باشد.